Czytaj jak Profesor

Autor:Thomas C. Foster

Pierwsze polskie wydanie klasycznego przewodnika Thomasa C. Fostera - żywe i zabawne wprowadzenie do literatury i podstaw literackich, w tym symboli, motywów i kontekstów, które pokazują, jak sprawić, by codzienne czytanie stało się bardziej satysfakcjonujące i przyjemne.

Podczas gdy z wielu książek można czerpać z podstawowych historii, w tekstach tych często występują głębsze znaczenia literackie. „Czytać literaturę jak Profesor” pomaga nam odkryć te ukryte prawdy, patrząc na literaturę oczyma i literackimi kodami profesjonalnego czytelnika.

Co to znaczy, gdy bohater literacki podróżuje zakurzoną drogą? Kiedy podaje drinka swojemu towarzyszowi? Kiedy jest przeszyty nagłym dreszczem?

Począwszy od głównych tematów do modeli literackich, narzędzi narracyjnych i formy, Thomas C. Foster zapewnia nam szeroki przegląd literatury - świat, w którym droga prowadzi do poszukiwań, wspólny posiłek może oznaczać komunię i deszcz, oczyszczenie czy zniszczenie- i pokazuje nam, jak sprawić, by nasze doznania były bogatsze, bardziej satysfakcjonujące i przyjemniejsze.

Niesamowita książka o książkach,życiu,czytaniu,poznawaniu,stawaniu się. Obowiązkowa lektura dla wszystkich tych dla których być jest ważniejsze niż mieć.